• info@novincert.ir

  • :به دلیل قطعی برق با شماره همراه مرکز تماس حاصل فرمایید.

  • :۰۹۱۹۷۸۰۹۵۹۳

مطالب مفید

مقالات

اخذ گواهینامه CE

اخذ گواهینامه CE

گواهینامه CE در واقع یک استاندارد اصلی و مهم در اتحادیه اروپا می باشد و تمامی کشور ها و شرکتهایی که خواهان صادرات محصولات خود به اتحادیه اروپا هستند بایستی محصولشان با استاندارد CE  مطابقت داشته باشد ، پس از ممیزی های لازم از محصول و خط تولید محصول ، ممکن است محصول شما ، مورد تایید نهاد مفیدی یا همان NB ، قرار گیرد و ممکن است رد شود و تایید نگردد .در صورت تایید محصول شما توسط Notify Body ، شما موفق به اخذ نشان CE  می شوید و میتوانید روی محصولاتتان و روی جعبه های آن ،لوگو و علامت CE  را درج نمایید (لازم بذکر است درج علامت اختصاری CE  بر روی محصول تایید شده الزامی میباشد )ودرصورت عدم تایید محصول و یا خط تولیید شرکت توسط نوتیفای بادی ، باید مراحل و ایرادات را برطرف نموده تا بتوانید مجددا درخواست ممیزی داشته باشید و سری بعد موفق به اخذ نشان CE  شوید.

گواهینامه صادرات محصول ،همین گواهی نامه CE  میباشد ، و بغیر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، درحال حاضر ممکن هست سایر کشور ها نیز داشتن گواهینامه CE  را الزامی کنند و برای صادرات محصول خود ، حتی به کشور های غیر از اتحادیه اروپا نیز به مدرک CE  نیاز خواهید داشت. به هر حال استاندارد اروپایی CE  ،برای محصول شما بسیار استاندارد بالا و مهمی می باشد و اگر شما موفق به اخذ این نشان شوید از بسیاری از رقبای خود پیشی خواهید گرفت و اعتبار بالاتری نزد خریدار خود خواهید داشت و بسیار بسیار می توانید مانور مارکتینگی و تبلیغاتی در راستای فروش محصولات با کیفیت خود داشته باشید .بنابراین گرفتن مدرک CE  ، آیتم بسیار مهمی برای شرکتهای تولیدی میباشد.

اخذ نشان CE  ،البته توجه داشته باشید به برخی از محصولات، نشان CE  تعلق نمی گیرد و نیازی به داشتن گواهی نامه CE  ندارید و در صورت اخذ CE  از مراجع غیر معتبر و موسسات نامعتبر ، این مرتبه ضد تبلیغ برای شما خواهد شد و چون CE  به محصول شما اصلا تعلق نمی گیرد ، در واقع خریداران شما به گواهینامه CE  و مدرک CE  شما ، شک می کنند و ممکن است کل روند حتی تولید شما هم زیر سوال برود.

 

اخذ گواهینامه CE

دریافت گواهینامه CE اصلی از مراجع معتبر اروپایی ، برای کسب اطلاعات بیشتر با نوین سرت تماس بگیرید.

چرا باید CE  بگیریم ؟ به هرحال هر شرکتی ایجاد می شود باری کسب منفعت مالی و ایجاد درآمد است و در این حین بسیاری شرکتها ایجاد شده اند در زمینه تولید محصول یا محصولات ، خب طبعا هر محصولی که تولید می شود و یا حتی هر خدمتی که توسط شرکتی ارائه می گردد ، تازمانیکه تقاضا نباشد و متقاضی دریافت خدمات  و یا متقاضی خرید محصول نداشته باشد ،هیچ منفعت و عایدی نخواهد داشت ،بنابراین مشتری و بحث فروش کالا یا فروش خدمات ، موضوع مهم و اساسی هر شرکتی می باشد .

در زمینه فروش کالا و محصول تولیدی ، بازار هدف بسیار مهم است و اینکه چه افرادی متقاضی دریافت کالا یا خدمات تولیدی شرکت ما هستند.وحالا ممکن است در این بین ، مشتریان و متقاضیان خرید کالای ما ، شرایط و الزامات خاصی را داشته باشند یا خواهان این باشند که محصول تولید شده توسط کارخانه ها ، دارای استاندارد ها و الزامات خاصی باشند واز الزامات و استاندارد مخصوصی پیروی کند. حال ممکن است این استاندارد و الزام مورد تقاضا و نیاز مشتری ، یک استاندارد مهم و بین المللی باشد ، یا الزام و استاندارد خاصی که  می تواند هر مشتری ایجاد نماید و درخواست داشته باشد.

اگر استاندارد درخواستی مشتری جزو استاندارد های بین المللی مثل رعایت استاندارد های بین المللی ایزو ISO  باشد ، یا همچنین رعایت استاندارد CE  مربوط به محصول تولیدی ، واحد تولید کننده موظف است و باید استاندارد درخواستی مشتری خود را رعایت نماید ، زیرا در صورت عدم رعایت استاندارد اعلامی مشتری ، طبعا مشتری خود را از دست خواد داد و فروشی به آن مشتری نخواهد داشت.

در خصوص استاندارد CE  درخواستی مشتری به دلیل اینکه یک استاندارد الزامی و عمومی در سطح اروپاست ، داشتن گواهینامه CE  یک آیتم و گواهینامه و مدرک بسیار معتبری است که در صورت اخذ مدرک CE  توسط هر شرکتی ،اعتبار بالایی برای آن شرکت ایجاد می شود و تولید کننده می تواند مانور بسیار عالی و خوبی در حوزه فروش محصول خود داشته باشد .

حالا باید بدانیم که برای صادرات محصولات از هر کجای دنیا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا ،داشتن گواهینامه CE  از الزامات است ، یعنی جدای از بحث برند سازی و فروش و مارکتینگ ، ورود محصول به اروپا ، منوط به داشتن مدرک CE  می باشد .

اخذ نشان سی ای، گرفتن گواهی‌نامه صادرات به اتحادیه اروپا


گرفتن مدرک سی ای و دریافت گواهی‌نامه سی ای، از مدارک و اسناد مهم برای صادرات محصول به اتحادیه اروپا می‌باشد.
داشتن گواهینامه گواهی سی ئی، به منزله‌ی برگه عبور به کشورهایی می‌باشد که در عضویت اتحادیه اروپا هستند و شما بدون داشتن گواهی سی و بدون درج نشان سی ای روی محصولات خود نمی‌توانید محصول را به کشورهای عضو اتحادیه اروپا صادر نمایید.
گواهی‌نامه سی ای، اعلام مجوز ایمنی و استاندارد مربوط به هر محصول می‌باشد و همان‌طور که می‌دانید مبحث ایمنی مبحث خیلی مهم و اساسی در کشورها می‌باشد و سلامت افراد در مرحله اول و اولویت اول می‌باشد، بنابراین تولید محصول بر اساس استانداردهای ایجاد شده در اتحادیه اروپا، بسیار مهم می‌باشد.
سرتیتر مراحل دریافت گواهی‌نامه سی ای:
بسیار پیچیده‌است از مرحله انتخاب مراجع معتبر صدور گواهی سی در ایران تا ابرو کردن فرم درخواست و تکنیکال فایل مربوط به هر محصول، و در نهایت منجر به صدور گواهی سی ای خواهد شد.


انتخاب مراجع معتبر صدور گواهی سی ای در ایران:


مرجع معتبر صدور سی ای در ایران وجود ندارد چون اصالتاً این گواهینامه مربوط به استانداردهای اروپایی است و مراجع تأییدیه و صدور مدارک نیز اروپایی هستند، پس به‌دنبال مراجع صادرکننده گواهی سی ای در ایران نباشید.
وارد سایت اتحادیه اروپا شوید، روی انجمن ناندا کلیک نمایید تا مراجع اروپایی معتبر را به شما نمایش دهد. حدوداً دوهزار و پونصد شرکت صادرکننده سی را خواهید دید، که حالا برخی با ایران کار نمی‌کنند و برخی خیلی دور هستند و هزینه‌های بالایی دارند، به هزینه‌های ثبت و صدور مدرک سی ای‌ای، و آزمایش‌های تأییدکننده شما میل گول هزینه رفت‌وآمد ممیزین و اقامت را نیز اضافه نمایید.
آزمایشگاه مورد تأیید نان دو:
آزمایشگاه خاص مورد تأیید نادو که نداریم بلکه هر کدام از مراجعی که در سایت نادو دیدید و اصطلاحاً به مراکز صدور گواهی‌نامه سی ای، نطفه‌های بادی یا اختصاراً ان بی می‌نامند. هر ان بی برای خود آزمایشگاه مورد تایید دارد بنابراین آزمایشگاه مورد تایید اتحادیه اروپا جهت صدور گواهی سی ئی، پس‌از انتخاب ان بی به شما از طرف نطفه‌ای با دی اعلام می‌شود.
حضور ممیز و ممیزی محصول:
پس از انتخاب مرجع صادر کننده CE ، حالا نوبت به بررسی مراحل تولید محصول شما میرسد .
تکنیکال فایل اخذ گواهی‌نامه سی ای:
تأیید مدارک:
صدور گواهی سی ای:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی نوین سرت

ISO

اخذ گواهینامه ایزو ، اخذ گواهینامه IMS ، اخذ گواهینامه HSE-MS ، اخذ گواهینامه CE ، اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران ، اخذ گواهینامه صلاحیت اداره کار ، طرح طبقه بندی مشاغل و ....

نوین سرت

چه کسی آنلاین است ؟

ما 8 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

فرم ورود

آخرین پست ها

24 دی 1400 / Super User
24 دی 1400 / Super User
24 دی 1400 / Super User
24 دی 1400 / Super User

منو

از نوین سرت در گوگل حمایت کنیم.

مورد تایید وزارت صنعت معدن تجارت