• info@novincert.ir

  • :به دلیل قطعی برق با شماره همراه مرکز تماس حاصل فرمایید.

  • :۰۹۱۹۷۸۰۹۵۹۳

روش اخذ استاندارد ایزو

روش اخذ استاندارد ایزو

اخذ استاندارد ایزو با اتفاقات و موارد زیر سخت و آسان میشود. اولین مورد اندازه و حجم سازمان می‌باشد. نوع فعالیت در اخذ استاندارد ایزو بسیار مؤثر است زیرا با توجه و متناسب با فعالیتهای سازمان، استاندارد ایزو را انتخاب میکنند. تعداد فرآیندها ی سازمان و تعداد پروژه های در حال اجرا در سازمان هر چه بیشتر باشد اخذ استاندارد ایزو آسانتر خواهد بود. نوع محصولات، خدمات و تولیدات و تعداد مراحل های انجام شده برای رسیدن به هدف سازمان بر روی روش اخذ استاندارد ایزو مؤثر است. هر سازمانی وقتی دارای مدیری مدبر و کاردان و کارکنان شایسته و وظیفه شناس باشد مسلم است آسانتر استاندارد ایزو را اخذ می‌کند.

روش اخذ استاندارد ایزو

 متقاضیان استاندارد ایزو بعداز برقراری تماس با مرکز مشاوره ما  درخواست ایزو خود را بیان میکنند و مشاوران و کارشناسان مرکز با ارائه مشاوره در انتخاب درست استاندارد ایزو با توجه به  نیاز سازمان و متناسب با اهداف سازمان نوع استاندارد ایزو را قطعا شخص میکنند. در این مرحله ترتیب برقراری یک جلسه آموزشی و توجیهی را با مدیران سازمان میدهیم و تمام مسئولیتهای افراد سازمان را بیان میکنیم. اگر مدیر یا مدیران سازمان نمیتوانند در تمام مراحل حضور داشته باشند بهتر نماینده ای امین و کاردان را انتخاب کنند و ایشان را مسئول فرآیند اخذ استاندارد ایزو کنند. طرح کلی الزامات مورد نیاز برای اخذ استاندارد سیستم مدیریت کیفیت چیده می‌شود و راهکارهای اجرایی برای مستقر کردن سیستم مدیریتی در نظر گرفته میشود و مسئولیت تمام افراد شاغل و مربوط به اخذ استاندارد ایزو روشن و شفاف  ومعلوم میگردد. مهم ترین قسمت اخذ استاندارد ایزو مشخص کردن مرجع ثبت و صدور استاندارد  ایزو میباشد. انتخاب مرجع ثبت و صدور استاندارد ایزو برای ما مشخص میکند که چه میزان سخت گیری در پیاده سازی سیستم مدیریتی داشته باشیم.

مراجع ثبت و صدور استاندارد ایزو اگر گواهی بین المللی برای سازمانی صادر کنند سازمان ملزم به رعایت تمام قوانین و الزامات استاندارد جهانی می‌باشد. استاندارد ایزو صادر شده توسط مراجع رسمی ازاعتبار بالایی برخوردار هستند. یکسری مراجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو خصوصی هستند و تحت اعتبار مراجع اعتبار دهنده بین المللی نیستند و طبعا ملزم به رعایت قوانین و استانداردهای جهانی نمیباشند و با اکتفا به مستندات آماده گواهینامه ایزو را صادر میکنند. استاندارد ایزو صادر شده ازطرف  مراجع خصوصی دارای سطح اعتبار پایینی است. مرحله بعدی طراحی، اجرای مستندات و پیاده سازی استاندارد ایزو میباشد. مستندات تشکیل شده از نمودار فرآیندها، تنظیم نظامنامه، روش های اجرایی، دستورالعمل های مربوط به فرآیندها و همچنین تدوین مستندات مرتبط با سازمان در این مرحله انجام میگیرد. تمام پیاده سازی مستندات و اجرای راهکارها برای رسیدن به اهداف پیاده سازی با نظارت مدیران ارشد مجموعه یا نماینده مورد اعتمادشان انجام میشود. در مرحله بعدی  انجام ممیزی داخلی یا پیش ممیزی و بررسی فرآیندها انجام میشود در صورت درست بودن تمام مراحل و انجام اقدامات اصلاحی از این مرحله عبور می‌کنیم و وارد انجام ممیزی خارجی یا ممیزی اصلی میشویم. این مرحله آخرین قدم اجرای مدیریت کیفیت در سازمان می‌باشد. فردی تخت عنوان ممیز از طرف مرجع صدور استاندارد ایزو در سازمان حاضر می‌شوند و اگر تمام راهکارهای مورد نیاز مطابق با استاندارد ایزو تدوین گردند اخذ استاندارد ایزو انجام میشود.

متقاضیان اخذ استاندارد ایزو عبارتنداز: متقاضیان جهت شرکت در مناقصات، این متقاضیان ترجیح میدهند ازمراجع ثبت و صدور خصوصی استاندارد ایزو را اخذ کنند زیرا کارفرمایانشان سخت گیری زیادی نسبت به نوع مرجع صدور گواهینامه شان ندارند.  متقاضیانی که میخواهند نام و برندشان را معرفی کنند. متقاضیانی که قصد عرضه محصولات و خدمات خود را در بازارهای جهانی دارند. متقاضیانی که جهت بهبود فرآیندها و عملکرد بهتر سازمان استاندارد ایزو را اخذ مینمایند. جلب رضایت مشتری و مشتری مداری و تسلط بر بازار داخلی یکی دیگر از اهداف متقاضیان جهت اخذ استاندارد ایزو میباشد. پر کاربردترین و مهم ترین استانداردی که تمام این متقاضیان می‌توانند با هر نیت و فرآیندی آن را اخذ کنند استاندارد ایزو ۹۰۰۱ یا همان سیستم مدیریت کیفیت میباشد. ایزو ۹۰۰۱ قدیمی‌ترین استاندارد ایزو میباشد و تمام قوانین و الزاماتش با تمام مشاغل و حرفه ها و فعالیتها همخوانی دارد و قابلیت اجرا را دارد.

مرکز ما با داشتن سطح بالای اعتبار در مشتری مداری و داشتن صداقت در کار و آگاه سازی کامل  مشتری برای اخذ استاندارد ایزو در صدر جدول برنامه های مرکز مشاوره ما می‌باشد و شما متقاضیان محترم اخذ استاندارد ایزو حق دارید جز بهترینها باشید و بهترینها را از ما درخواست کنید.

ed

صفحه ی رسمی نوین سرت را در اینستاگرام دنبال کنید.

منو

از نوین سرت در گوگل حمایت کنیم.

مورد تایید وزارت صنعت معدن تجارت