• info@novincert.ir

  • :به دلیل قطعی برق با شماره همراه مرکز تماس حاصل فرمایید.

  • :۰۹۱۹۷۸۰۹۵۹۳

ایزو ISO

ایزو ISO

ایزو چیست؟ ایزو سازمان بین المللی استاندارد یا سازمان جهانی  برای استاندارد سازی نام دارد. سازمان بین المللی استاندارد یک سازمان غیر دولتی است ولی چون استانداردهای این سازمان تبدیل به یک قانون رسمی میشوداز قدرت بالایی برخوردار است و تمام قوانینش به صورت جهانی در تمامی حرفه ها و مشاغل به کار گرفته میشود و قابل اجرا است. ایزو شامل تمام استانداردهای کلی و جزئی میشود تا استانداردهای متفاوت به صورت یکدست در کل جهان اجرا گردد. مؤسسه ایزو انواع استانداردهای تجاری و صنعتی جهان را تعیین میکند. سازمان ایزو استانداردهای بین المللی را با اسثتنادبه خواسته و شرایط قانون همه کشورها به منظور یکپارچه سازی همه فرآیندها و سهولت در امر رسیدن به اهداف و تولیدات و توسعه روز افزون جوامع وضع میکند.

سازمان بین المللی استاندارد یا همان سازمان ایزو استانداردهایی را که در هر زمینه و موضوعی  تهیه و تدوین میکنند دست آخر مورد تأیید همه اعضا قرار میگیرد. تمام کشورهایی که عضو سازمان ایزو هستند و تمامی استانداردهای ایزو و آرم ایزو را بر روی خدمات و محصولات و تولیدات خود استفاده میکنند تعهد و خدمت خود را به جامعه و مشتریان اثبات میکنند و در بازارهای جهانی و بین المللی برتری محصولات و خدمات خود رابه رخ رقبا و جهانیان می‌کشانند. سازمانها و شرکت‌هایی که میخواهند ایزو را دریافت کنند باید بدانند مطابق با دستورالعمل ها و آیین نامه های مرتبط و وضع شده از طرف سازمان ایزو اقدام کنند.

سازمان استاندارد جهانی برای تمام استانداردها و قوانین وضع شده کدهایی را معرفی کرده است تا تمام افراد جامعه بتوانند به عنوان یک زبان مشترک با هم ارتباط برقرار کنند. یکی ازاولین و مهم ترین و اصلی ترین و مرجع ترین ایزو ها واستانداردهای تدوین شده توسط سازمان استاندارد جهانی سیستم مدیریت کیفیت می‌باشد با نام جهانی و شناخته شده ISO 9001)) ایزو ۹۰۰۱ است. میتوان به جرعت گفت تمام مشاغل و حرفه ها و صنایع در جهان اولین استانداردی که بدنبال آخرش می‌روند و بر روی فرآیندهای سازمانشان مستقر میکنند ایزو ۹۰۰۱ می‌باشد.

ایزو ۹۰۰۱ باعث شفافیت فرآیندها و شاخص ها در سازمان میشود و تمام فعالیتهای سازمان را با اهداف سازمان مطابقت میکند و با مستقر کردن سیستم مدیریتی مدون ازکارهای تکراری پیشگیری می‌کند و همین حذف شدن کارهای تکراری هم هزینه های تولید در سازمان را کاهش میدهد و هم توان رقابتی سازمان در سطح بین المللی افزایش پیدا میکند. استاندارد ایزو ۹۰۰۱ به محصول داده نمیشود بلکه با اخذ ایزو ۹۰۰۱ تمام مراحل تولید و خدمات مورد سنجش و ارزیابی قرار میگیرد.

ایزو و دریافت آن برای سازمانها و شرکتها نیازبه شرایط خاصی ندارد و هر سازمانی که دارای دفتر مرکزی باشد یا در حال فعالیت و انجام کار و اجرای فرآیند باشد میتواند ایزو را دریافت کند. برای دستیابی به ایزو باید هم تعداد پرسنل و شاغلان در سازمان را مد نظر قرار دهیم هم تعداد فرآیندهای اجرایی را در نظر بگیریم و در کنار انجام تمام موارد نیازمند حمایت و پشتیبانی مدیریت سازمان متقاضی ایزو می‌باشیم. شرایط گرفتن ایزو باید اصولی انجام شود باید برای داشتن یک سیستم مدیریتی مدون و کاربردی و صحیح تمام مراحل طراحی، اجرا، مستند سازی و پیاده سازی ایزو با همکاری مرکز مشاوره و مدیریت سازمان متقاضی ایزو بنحو احسن و کامل انجام گیرد.

سازمانها و شرکت‌هایی که دنبال ایزو هستند و اقدام به اخذ ایزو میکنند در تلاش هستند تا محصولات و خدماتشان را طوری ارائه دهندکه منطبق با خواسته مشتریان و حتی خود سازمان باشد و با تمامی استانداردها و قوانین جهانی همخوانی داشته باشد تا بتوانند تعهد خود را انجام دهند. سازمانها و شرکتهای متقاضی ایزو با اجرای اصولی ایزو تولیدات و محصولات سازمان را با توجه به اهداف سازمان  بررسی همه جانبه میکنند. تفاوتی ندارد سازمان بدنبال اخذ کدام ایزو می‌باشد مهم این است که مزایای ایزو را بداند و  اخذ ایزو را به صورت اصولی طی نماید. یکسری ایزوها مانند ایزو ۹۰۰۱ با نام سیستم مدیریت کیفیت حالت  عمومی دارند و مختص تمام مشاغل و حرفه ها می‌باشد و براحتی در تمام سازمانها قابل اجرا میباشد. یکسری ایزوها مانند ایزو ۲۲۰۰۰  با نام سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی فقط مختص سازمانهای مواد غذایی و تولیدات غذایی می‌باشد یا مانند ایزو ۱۳۴۸۵ با نام سیستم مدیریت کیفیت ویژه تجهیزات پزشکی که فقط مختص مجموعه های هست که در حوزه تجهیزات پزشکی فعالیت میکنند. با این تفاسیر شما متقاضیان دریافت ایزو باید با آگاهی کامل بدنبال اخذ ایزو و دریافت ایزو بروید و این امر با خدمات و مشاوره های که مرکز.... خدمت شما ارائه میدهد امکان پذیر و آسان  است.

ed

صفحه ی رسمی نوین سرت را در اینستاگرام دنبال کنید.

منو

از نوین سرت در گوگل حمایت کنیم.

مورد تایید وزارت صنعت معدن تجارت