• info@novincert.ir

  • :به دلیل قطعی برق با شماره همراه مرکز تماس حاصل فرمایید.

  • :۰۹۱۹۷۸۰۹۵۹۳

تنظیمات سطر ها

سطر...

سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی ایزو 22000

سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی ایزو 22000

گواهینامه ایزو ، در بسیاری از شرکتها و زمینه فعالیتها ، استاندارد تالیف نموده است ، البته برخی از استاندارد های تالیفی سازمان ایزو ، قابلیت صدور گواهینامه ایزو ندارند و فقط تعدادی قابلیت صدور مدرک ایزو دارند . حال به استاندارد ایزو 22000 میپردازیم که چه کارایی دارد و برای چه منظور شرکت ما باید این استاندارد را اخذ نماید . پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید

استاندارد صنایع غذایی ، در خصوص نحوه مدیریت کلان صنایع غذایی میباشد .بدین صورت همان طور که ایزو 9001 در خصوص مدیریت کیفیت کلیه فرآیندهای سازمان میباشد ،iso 22000  مدیریت ایمنی شرکتهای صنایع غذایی است ، یعنی : ورودی ، پردازش ،(تولید ، ارائه خدمت و ....) رضایت مشتری ، نحوه تولید محصول ، کنترل های حین تولید محصول ، نقاط بحرانی ، همگی بررسی می شود و فرم های کنترلی جهت پایش این فرآیندها ایجاد و باید تکمیل گردد.

تمامی شرکتهای صنایع غذایی ، حتی اگر بدنبال اخذ گواهینامه ایزو 22000 هم نباشند ، بهتر است خود استاندارد 22000 را در مرحله اولیه مطالعه و سپس نسبت به پیاده سازی آن اقدام نمایند.

پس از پیاده سازی استاندارد 22000 ، استاندارد مربوط به صنایع غذایی برخی از شرکتها درخواست گواهینامه ایزو مر بوط به صنایع غذایی را دارند .

 

22000

استاندارد صنایع غذایی ، در خصوص نحوه مدیریت کلان صنایع غذایی میباشد

 

 

برای دریافت گواهینامه ایزو ، دو روش پیش رو داریم ، روش اصلی و صحیح ، اخذ گواهینامه از طریق انجمن اعتبار دهندگان بین المللی IAF میباشد که حتما باید مرجع صدور گواهینامه ، داخل این سایت رهگیری و ردگیری شود ، در غیر اینصورت مورد تایید IAF نمی باشد و از اعتبار اصلی بین المللی واقعی برخوردار نمی باشد

هیچ مرجع و نهادی هم اعتبار IAF نمی باشد

 و تنها مرجع اصلی ثبت و صدور گواهینامه ایزو ، انجمن اعتباردهندگان بین المللی IAF می باشد که در سایت ایزو جهانی معرفی و تایید شده است ،دقت بفرمایید هیچ سایتی با هیچ عنوانی ،مورد تایید سازمان ایزو نمی باشد .

پس یک روش و تنها روش اصلی این شد که از طریق مراجع مورد تایید IAF ، AB های اعتبار دهنده را بشناسیم و سپس از طریق AB های اصلی ، CB های صادر کننده گواهینامه ایزو ، را شناسایی کنیم

روش دوم میتوانید از مراجع مستقل و غیر IAF ای گواهینامه بگیرید ، البته این روش خیلی پیشنهاد نمی شود ، اما در نهایت انتخاب خود مشتریان میباشد .زیرا سازمان استاندارد جهانی ایزو هیچ الزامی برای داشتن ګواهینامه  ایزو ندارد و بیشتر پیاده سازی و انجام ایزو  مهم میباشد ، چون سازمانیست که به تدوین استاندارد ها میپردازد و نحوه اجرا و صحه گذاری استاندارد ها بیشتر برایش مهم میباشد . حال شرکتی می خواهد پس از پیاده سازی و اجرای استاندارد های تدوین شده سازمان استاندارد ، گواهینامه ای مبنی بر اجرا و پیاده سازی ایزو دریافت نماید ، این گواهی می تواند از طریق برندهای اصلی صادر گردد و می تواند از برندهای مستقل و خصوصی صادر شود .

 

ed

صفحه ی رسمی نوین سرت را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

منو

از نوین سرت در گوگل حمایت کنیم.

مورد تایید وزارت صنعت معدن تجارت